دارالترجمه رسمی سُفرا

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

استخدام مترجم زبان انگلیسی از حقوق تا درآمد

استخدام مترجم زبان انگلیسی از حقوق تا درآمد

حرفه مترجم زبان انگلیسی یکی از مشاغل محبوب با درآمد بالا محسوب می شود. هرساله مترجمین زیادی به امید بازار کار گسترده، این رشته را انتخاب می کنند و فارغ التحصیل می شوند. استخدام مترجم زبان انگلیسی توسط ارگان ها و مراکز متعددی انجام می شود. با تمام این تفاسیر، هم چنان بسیاری از افراد معتقدند که استخدام مترجم زبان انگلیسی به دلیل تعداد زیاد مترجمین، صرفه اقتصادی ندارد. این باور از پایه اشتباه است؛ چرا که زبان انگلیسی به دلیل اهمیت زیاد و بین المللی بودن آن، همواره تقاضای مشتریان برای ترجمه انگلیسی بسیار بیشتر از زبان های دیگر است.

این موضوع در وهله اول موجب می شود که بازار کار مترجمین انگلیسی بسیار داغ باشد. در وهله دوم، موجب خواهد شد رقابت در میان مترجمین افزایش پیدا کند. با این تفاسیر، استخدام مترجم زبان انگلیسی کار دشواری نیست و تنها نیاز به تجربه و دانش کافی دارد. امروز در دارالترجمه سفرا قصد داریم به مبحث استخدام مترجم زبان انگلیسی بپردازیم و نکات لازم از حقوق تا مزایای این حرفه را بررسی کنیم؛ در ادامه با ما همراه باشید.

استخدام مترجم زبان انگلیسی

استخدام مترجم زبان انگلیسی

حرفه ترجمه به عنوان یکی از مشاغل مهم و کاربردی در سطح جامعه شناخته می شود. برای یادگیری و تسط کافی بر ترجمه، ابتدا باید مقاطع دانشگاهی مرتبط با زبان مورد نظر پاس شود. توجه داشته باشید که بسیاری از مترجمین، بدون مدرک دانشگاهی هم به حرفه ترجمه مشغول هستند. اما این افراد نمی توانند به صورت رسمی استخدام شوند. زیرا یکی از شرایط استخدام مترجم زبان انگلیسی داشتن مدرک معتبر دانشگاهی است. اما این افراد به صورت فردی و پروژه ای در سطح اینترنت مشغول به کار هستند و درآمد قابل توجهی دارند. سوال مهمی که در این اینجا مطرح می شود این است که استخدام مترجم زبان انگلیسی به چه صورت است؟

دارالترجمه رسمی زبان انگلیسی

استخدام مترجم زبان انگلیسی در وهله اول نیازمند مدرک معتبر است. در واقع، جهت استخدام رسمی در مراکز دولتی اخذ مدرک دانشگاهی اولویت دارد. اما بسیاری از مترجمین زبان های خارجی بدون داشتن مدرک دانشگاهی مشغول به کار هستند. برخی از این افراد در مراکز خصوصی و برخی دیگر به صورت پروژه ای و انفرادی فعالیت می کنند. یکی از چالش های مهم دیگر در استخدام مترجم زبان انگلیسی، درآمد و حقوق آن است. بسیاری از افراد تصور می کنند که بازار این حرفه اشباع شده است. این تصور اشتباه، به دلیل تعداد مترجمین زبان انگلیسی به وجود آمده است. هرساله تعداد زیادی از دانشجویان، در رشته ترجمه زبان انگلیسی فارغ التحصیل می شوند. اما در میان این تعداد مترجم، تنها افرادی که تجربه و تسلط کافی دارند استخدام می شوند.برای اطلاعات بیشتر به مقاله ترجمه با مهر ناتی مراجعه کنید.

مزیت های استخدام مترجم زبان انگلیسی

یکی از مزیت های استخدام مترجم زبان انگلیسی، وجود بازار کار گسترده و نیاز روز افزون به این زبان جهانی است. در حقیقت، حرفه ترجمه زبان انگلیسی نه تنها اشباع نشده است، بلکه تقاضا برای ترجمه اسناد، متن ها، فیلم ها و کتاب های پزشکی و غیرپزشکی آن روز به روز در حال افزایش است. شاید دستمزد ترجمه زبان انگلیسی نسبت به زبان های دیگر نظیر زبان چینی و ژاپنی کم تر باشد. اما بازار کار گسترده زبان انگلیسی تضمین می کند که مترجم به صورت تمام وقت به حرفه ترجمه مشغول باشد. در ادامه به برخی از مزیت های حرفه ترجمه زبان انگلیسی اشاره خواهیم کرد:

 • بازار کار گسترده و همیشگی
 • استخدام مترجم زبان انگلیسی به صورت رسمی
 • وجود بازار کار آزاد و عدم وابستگی به مراکز دولتی
 • امکان فعالیت و استخدام شدن در خارج از کشور

حقوق مترجم زبان انگلیسی

حقوق مترجم زبان انگلیسی

حقوق مترجم زبان انگلیسی رنج بسیار متفاوتی دارد. فاکتورهای بسیاری بر میزان درآمد مترجم تاثیرگذار هستند. به عنوان مثال کیفیت کار، تجربه، نوع پروژه‌، سطح پروژه و از همه مهم تر حجم کار اهمیت بسیار زیادی دارد. کسی که حرفه ترجمه را در یک زمینه به صورت تخصصی انجام دهد، دستمزد بیشتری هم دریافت خواهد کرد. به عنوان مثال، درآمد مترجمانی که به صورت رسمی در سازمان های دولتی استخدام می شوند، بسیار متفاوت خواهد بود. به طور کلی، میزان حداقل درآمد ماهیانه برای افراد فعال در این حوزه حدود 5 تا 10 میلیون تومان تخمین زده شده است. اگر یک مترجم خبره هستید و در بین آگهی های استخدام به دنبال استخدام مترجم با حقوق بالا می گردید، به فکر پروژه های خارجی و درآمد دلاری باشید، با سایت های بین المللی وارد کار شوید و درآمد خود را حتی به بالای 30 میلیون تومان برسانید. (منبع)

روش های کسب درآمد مترجم زبان انگلیسی

 • ترجمه کتاب و مقالات پزشکی و غیرپزشکی
 • ترجمه فیلم و موزیک
 • استخدام مترجم زبان انگلیسی در سفارت، دارالترجمه و ارگان های دولتی
 • تولید محتوای متنی و تصویری (کارشناس تولید محتوا انگلیسی)
 • استخدام در مراکز ترجمه خصوصی
 • فعالیت به عنوان مترجم خصوصی (راهنمای توریست های خارجی)
 • استخدام در آژانس های مسافرتی (به عنوان راهنما و تور لیدر مسلط به زبان انگلیسی)