دارالترجمه رسمی سُفرا

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

راهنمای تایید مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی

راهنمای تایید مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی

تایید مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی یکی از  اقدامات مهم دانشجویان برای دریافت ویزا تحصیلی در کشورهای دیگر است. تاییدیه مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی علل خصوص مدارک دانشگاهی وابسته به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نظیر رشته های پزشکی و پیراپزشکی الزامی است. در واقع، برای ترجمه اسناد و مدارک تحصیلی و به تایید رساندن آن ها در قوه قضاییه و وزارت امور خارجه ابتدا نیاز به تایید مدارک وزارت بهداشت است. تاییدیه وزارت بهداشت تنها از طریق مراجعه حضوری امکان پذیر است. پس از اخذ آن می توان مراحل و اقدامات بعدی را از طریق دارالترجمه سفرا پیگیری کرد. توجه داشته باشید که برای اخذ تاییدیه مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی به اصل دانشنامه و ریزنمرات مهر شده توسط دانشگاه نیاز خواهید داشت. در این مطلب قصد داریم به راهنمای تایید مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

تایید مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی

اخذ تاییدیه مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی

همانطور که در پاراگراف اول اشاره کردیم، جهت اخذ تایید مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی، ابتدا باید مدارک تحصیلی نظیر دانشنامه و ریز نمرات اصل مهر شده به همراه کپی کامل از آن ها به وزارت بهداشت تحویل داده شود. این مرکز به سرعت پاسخگو است و نهایت 1 الی 2 روز کاری فرایند تایید مدارک وزارت بهداشت زمان می برد. پس از اخذ تاییدیه، شما می توانید از طریق دارالترجمه سفرا جهت ترجمه مدارک و دریافت تاییدیه دادگستری و وزارت خارجه اقدام کنید.

توجه داشته باشید که دانشجویان تحصیل کرده از خارج کشور نیز برای ترجمه مدارک و اشتغال به عنوان پزشک، داروساز، پیراپزشک و …. نیاز به تاییدیه وزارت بهداشت خواهند داشت. در حقیقت، تاییدیه وزارت بهداشت نوعی مجوز ترجمه است. که با عنوان “ترجمه این مدارک بلامانع است” برروی تمام صفحات مدارک تحصیلی درج می شود. با اخذ این تاییدیه، تمام دارالترجمه های رسمی سراسر کشور مجاز هستند که مدارک و اسناد مهر شده را ترجمه نمایند.

نحوه دریافت تایید مدارک وزارت بهداشت

  • ابتدا باید اصل مدارک تحصیلی خود را از دانشگاه مبدا دریافت کنید. این مدارک شامل اصل دانشنامه و ریز نمرات هستند.
  • برای دریافت اصل این مدارک باید مراحل مورد نیاز دانشکده خود و نیز تعهد خدمت را طی کنید. هزینه های لازم را پرداخت کنید. مراحل تسویه حساب با دانشگاه را انجام دهید تا اصل دانشنامه و ریز نمرات در اختیار شما قرار بگیرد.
  • دقت کنید که اصل دانشنامه و ریز نمرات شما باید دارای مهر و امضای دانشگاه باشد. این مهرها شامل مهر و امضای رییس دانشگاه، امور فارغ التحصیلی و سایر واحدها است.
  • بعد از دریافت اصل دانشنامه و ریزنمرات، باید این مدارک را به همراه مجوز تحویل مدارک به وزارت بهداشت واقع در تهران، شهرک غرب ارائه کنید و تایید مدارک خود را دریافت کنید.
  • روی مدارک شما مهری با عنوان “ترجمه این مدرک بلامانع است” درج می شود. که نشان می دهد برای ترجمه رسمی مدارک به زبان های دیگر مشکلی نخواهید داشت. (منبع)

تاییدیه مدارک وزارت بهداشت

اهمیت تایید مدارک وزارت بهداشت برای مدارک تحصیلی

یکی از سوالات رایج و پرتکرار دانشجویان و محصلین دانشگاهی این است. که آیا مدارک وزارت بهداشت بدون تایید آن معتبر هستند؟ بله، این مدارک اعتبار دارند. اما اعتبار آن ها تنها مربوط به مراکز و موسسات داخل کشور است. یعنی، مدارک تحصیلی بدون تایید وزارت بهداشت در خارج از کشور هیچ گونه اعتباری ندارند. برای ترجمه و دریافت تاییدیه وزارت خارجه و دادگستری ابتدا نیاز است که مدارک تحصیلی توسط وزارت بهداشت تایید شوند. پس از تایید، امکان ترجمه و اخذ تاییدیه خارجه و دادگستری امکان پذیر خواهد شد. پس از ترجمه رسمی مدارک تحصیلی، امکان مهاجرت تحصیلی به وجود خواهد آمد.