دارالترجمه رسمی سُفرا

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
 

انواع ویزا و مدارک لازم برای کانادا

انواع ویزا و مدارک لازم برای کانادا

در صورتی که قصد سفر یا مهاجرت به کانادا را دارید، توصیه می شود ابتدا با انواع ویزا و مدارک لازم برای کانادا و مدارک لازم برای این کشور آشنا شده و سپس با آگاهی کامل و بدون اتلاف وقت و هزینه، برای مقصد خود برنامه ریزی کنید.

این نکته را باید اشاره نمود که ویزای کانادا به عنوان برچسبی روی صفحات پاسپورت ثبت می شود که به واسطه آن، شما مجوز ورود به این کشور را خواهید داشت.

ویزا توریستی کانادا و یا دیگر انواع ویزا می تواند به صورت موقت یا دائم صادر شود. برای صدور ویزای کانادا، باید مدارک لازم برای سفارت کانادا را آماده و تحویل نمایید. در خصوص انواع ویزا و مدارک لازم برای کانادا می توانید از راهنمایی های دارالترجمه سفرا بهره مند شوید.

انواع ویزای کشور کانادا

انواع ویزای کانادا

شما می توانید متناسب با هدف خود، برای انواع ویزا برای کشور کانادا اقدام کنید. اما بایستی پیش از آنکه درخواست خود را برای ویزا ثبت نمایید، نوع آن را مشخص کنید. از جمله ویزاهای این کشور می توان به ویزای توریستی، سوپر ویزا، ویزای تحصیلی، ویزای کار یا ویزای اقامت دائم اشاره نمود.

همانطور که می‌دانید، یکی از پیش نیازهای ضروری جهت مهاجرت به کشورهای دیگر، ترجمه پاسپورت بصورت رسمی می‌باشد. شما می‌توانید این کار را به کارشناسان خبره دارالترجمه سفرا آنلاین بسپارید تا مشکلی از این بابت برایتان پیش نیاید.

بیشتر بخوانید: ویزا C11 کانادا

شرایط دریافت ویزا توریستی کانادا

شرایط دریافت ویزا توریستی کانادا، متناسب با نوع ویزا، متفاوت بوده و می تواند در شکل ویزای موقت یا دائم کانادا صادر گردد. یکی از نکات مهمی که هنگام ارائه درخواست و تحویل مدارک لازم برای سفارت کانادا به آن توجه داشته باشید این است که افسر پرونده مهاجرتی را مجاب نمایید که اقامت شما در کانادا موقت بوده و در زمان مقرر به کشور خود باز می گردید.

از همین روست که مدارک لازم برای ویزای کشور کانادا، باید وابستگی متقاضی را برای بازگشت به وطن نشان دهد. هر نوع سندی که وابستگی مالی شما را به کشورتان نشان دهد می تواند برای سفارت مهم باشد.

مدارکی مانند سهام یا املاک و مستغلات، حساب بانکی، مالکیت کسب و کار، گواهی شغلی یا سابقه بیمه و یا داشتن همسر، فرزند یا والدین مسن می توان ثابت کند که در زمان معین و مطابق با ویزای کانادا، خاک این کشور را ترک می کنید.

مدارک لازم برای کانادا

متقاضیان ویزای دائم کانادا

این در حالی است که متقاضیان ویزای دائم کانادا، لازم است که به اداره مهاجرت اثبات نمایند که می توانند یک زندگی استاندارد را در کشور کانادا و در طولانی مدت، اداره کنند. از مدارک لازم برای سفارت کانادا که می تواند منجر به اقامت دائم کانادا شود، شامل سرمایه گذاری و ثبت شرکت، تخصص و مهارت شغلی، مدرک زبان معتبر می شود.

در صورتی که قصد داشته باشید انواع ویزا به صورت موقت خود را  به نوع اقامت دائم تبدیل کنید، لازم است که ضوابط خاصی را که از سوی این کشور تعیین شده است داشته و در صورت اخذ شهروندی، تا سه سال در کانادا اقامت داشته باشید.

مدارک لازم برای کانادا

جمع آوری مدارک لازم برای ویزای کشور کانادا می تواند یکی از مهم ترین بخش های درخواست ویزا باشد. به طور معمول، افسر پرونده مهاجرت، مدارکی که توسط متقاضی ارائه می شود را ملاک رد یا قبول درخواست می داند. از همین روست که ارائه مدارک لازم برای سفارت کانادا باید با دقت انجام شود.

از جمله انواع ویزا و مدارک لازم برای کانادا که باید برای اخذ ویزا آماده شود می توان به اصل شناسنامه، کارت ملی، کارت پایان خدمت، اصل گذرنامه با اعتبار حداقل شش ماه و ارائه اصل گذرنامه‌های پیشین متقاضی، اصل اسناد اموال غیرمنقول متقاضی همچون سند ملک یا مغازه، اصل گردش حساب سه ماهه و موجودی حساب، اصل سند ازدواج یا سند طلاق، مدارک تحصیلی، اصل مدارک شغلی اشاره نمود.

همچنین متقاضی باید همراه مدارک خود و متناسب با نوع ویزا از میان انواع ویزای کانادا، چند قطعه عکس رنگی ارائه نماید. از دیگر مدارک لازم برای ویزای کشور کانادا، نامه پذیرش دانشگاه، دعوت نامه برای ویزاهای توریستی و کاری اشاره نمود.

همچنین، گواهی عدم سوء‌ پیشینه، مدارک پزشکی برای اثبات سلامتی متقاضی، رزومه کاری، نامه انگیزشی جهت تحصیل، مدرک معتبر زبان انگلیسی برای ویزای تحصیلی و کار نیز در لیست مدارک لازم برای سفارت کانادا هستند.

ویزا توریستی کانادا

هزینه انواع ویزای کانادا

شما می توانید هزینه انواع ویزا را از کارشناسان دارالترجمه رسمی سفرا سوال کنید. در نظر داشته باشید که برای اخذ ویزای کشور کانادا، در کنار هزینه های شخصی، هزینه مربوط به ترجمه و وکالت را نیز باید در نظر داشته باشید. این هزینه ها متناسب با نوع ویزا مشخص می شود.