دارالترجمه رسمی سُفرا

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ترجمه رسمی سند وسائط وسیله نقلیه سنگین

ترجمه رسمی سند وسائط وسیله نقلیه سنگین

ترجمه رسمی سند وسائط وسیله نقلیه سنگین به متقاضیان کمک می کند تا تمکن مالی خود را اثبات کنند. ترجمه رسمی سند مالکیت خودرو یکی از مدارک معتبر و حائز اهمیت در فرایند مهاجرت و اخذ ویزا محسوب می شود. از آنجایی که خودروهای سنگین گران قیمت هستند، از اعتبار بالایی برخوردارند. علاوه بر این، مالک و راننده خودرو سنگین از نظر شغلی نیز ضمانت بیشتری در مقایسه با خودروهای سبک دارد. در رابطه با ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سنگین همواره سوالات متعددی از سوی متقاضیان مطرح می شود. در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت کامل به بررسی سند وسائط نقلیه سنگین و نحوه ترجمه آن بپردازیم؛ با دارالترجمه رسمی سفرا همراه باشید.

ترجمه رسمی سند وسائط وسیله نقلیه سنگین

 

شرایط ترجمه رسمی سند وسائط وسیله نقلیه سنگین

اخذ ویزا و دریافت اقامت کشورهای توسعه یافته نیازمند شرایط و مدارک کافی جهت اثبات تمکن مالی است. اما چرا تمکن مالی اهمیت زیادی دارد؟ امروزه، اغلب کشورها در سراسر دنیا قبل از صدور ویزا از متقاضیان مدارک اثبات تمکن مالی درخواست می کنند. زیرا متقاضیان ورود به کشورهای خارجی باید توانایی پرداخت هزینه های کشور مقصد را دارا باشند. اثبات تمکن مالی در اخذ برخی از ویزاها نظیر ویزای توریستی اهمیت چندانی ندارد. اما این موضوع در ویزاهای کاری و تحصیلی بسیار حائز اهمیت است. یکی از موارد ایده آل جهت اثبات تمکن مالی، سند وسائط نقلیه سنگین است. ارائه ترجمه رسمی این سند به سفارتخانه کشور مقصد تاثیر قابل توجهی برروی فرایند مهاجرت متقاضیان دارد. اما شرایط ترجمه رسمی این سند چیست؟

 

شروط ترجمه

سند خودرو یک سرمایه مهم فردی است که به مالک آن در دریافت ویزای یک کشور کمک زیادی می کند. در میان انواع خودروها، مالکیت خودروهای سنگین برای دریافت ویزا ارزش بیشتری دارند. این خودروها از نظر مالی گران تر و رانندگان این وسایط از نظر شغلی معتبرتر محسوب می شوند. سند خودروها و وسائط نقلیه سنگین هم باید به صورت رسمی و ترجمه شده به سفارت ارائه شود. البته ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سنگین شرایطی هم دارد که عبارتند از:

  • سند مالکیت انواع وسایل نقلیه موتوری اعم از خودروهای سبک و سنگین باید ممهور به مهر و امضای مرکز راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی (پلیس راهور) باشد.
  • در صورتی که وسایل نقلیه سنگین به نام شرکتی خاصی صادر شده باشد، سند مالکیت باید به همراه روزنامه رسمی شرکت به دارالترجمه تحویل شود.
  • ترجمه رسمی سند وسائط نقلیه سنگین تنها سندی برای اخذ ویزا است و مجوز فروش یا انتقال خودرو در دیگر کشورها به شمار نمی رود.

هزینه ترجمه رسمی سند وسائط

یکی از سوالات رایج در زمینه ترجمه رسمی سند وسائط وسیله نقلیه سنگین، هزینه مربوط به آن است. توجه داشته باشید که جهت دریافت ترجمه رسمی با مهر و امضا رسمی دادگستری و وزارت امور خارجه باید به دارالترجمه های رسمی مراجعه کنید. این مراکز تحت نظر قوه قضاییه فعالیت دارند و تعرفه آن ها توسط قوه قضائیه تعیین می شود. نکته مهم (طبق نرخ نامه هزینه خدمات دفتری شامل پلمپ، اسکن و کپی و برابر اصل به جمع کل مبلغ ترجمه اضافه خواهد شد.)

وسایل نقلیه سنگین

مدت زمان ترجمه سند نقلیه سنگین چقدر است؟

مدت زمان ترجمه رسمی سند وسائط وسیله نقلیه سنگین حدود 2 الی 3 روز کاری است. تمام دارالترجمه های سراسر کشور، در این بازه زمانی سند خودرو سنگین را به صورت ترجمه شده در اختیار مشتریان قرار می دهند. توجه داشته باشید که این بازه زمانی تنها جهت ترجمه سند می باشد. اگر مدارک ترجمه شده نیاز به تاییدیه دادگستری و خارجه داشته باشند، این بازه زمانی که معمولا سه روز است به مدت فوق افزوده خواهد شد. در این شرایط، برخی از متقاضیان با توجه به دلایل متعدد، قادر نیستند در این بازه زمانی انتظار بکشند. خوشبختانه اغلب دارالترجمه ها خدماتی را با عنوان ترجمه فوری در اختیار این دسته از متقاضیان قرار می دهند.