دارالترجمه رسمی سُفرا

Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش

استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش

استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش یکی از مهم ترین خدمات مربوط به مشاغل و ادامه تحصیل در دانشگاه است که توسط اغلب ارگان های دولتی و خصوصی از دانش آموزان و دانشجویان درخواست می شود. در حال حاضر دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی از طریق سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی آموزش و پرورش امکان پذیر است. تفاوتی ندارد که متقاضی قصد ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی دارد و یا به تازگی در دانشگاه پذیرفته شده است. تحت هر شرایطی، دریافت تاییدیه مدارک تحصیلی آموزش و پرورش برای آن ها امری الزامی تلقی می شود.

توجه داشته باشید که علاوه بر این موارد، ممکن است در استخدام دولتی و خصوصی، ادامه تحصیل و پذیرفته شدن در دانشگاه های خارج از کشور نیز، استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش مورد نیاز باشد. بنابراین، در ادامه این مطلب قصد داریم به صورت کامل به نحوه استعلام مدارک تحصیلی بپردازیم؛ با دارالترجمه رسمی سفرا همراه باشید.

چگونه از سامانه استعلام آموزش و پرورش، تاییدیه بگیریم؟

دریافت تاییدیه و استعلام مدارک تحصیلی یکی از مهم ترین اقدامات دانش آموزان جهت ادامه تحصیل و یا استخدام در ارگان های دولتی و خصوصی است. دریافت تاییدیه تحصیلی به منظور جلوگیری از جعل اسناد توسط وزارت آموزش و پرورش ایجاد شده است. در واقع، دریافت استعلام مدارک تحصیلی از آموزش و پرورش بعد از سپری کردن هر مقطع تحصیلی، برای دانش آموزان الزامی است. در حال حاضر این تاییدیه بدون نیاز به مراجعه حضوری به ارگان ها و تنها از طریق سامانه آموزش و پرورش امکان پذیر است. برای دریافت این استعلام تنها کافیست دانش آموزان با استفاده از اطلاعات هویتی و یک شماره تلفن همراه (ترجیحا به نام) به دریافت استعلام مدارک تحصیلی، اقدام کنند. در ادامه فرایند استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش را به صورت کامل شرح می دهیم.

نحوه استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش

تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی برای دریافت تاییدیه مدرک تحصیلی از سایت وزارت آموزش و پرورش، می بایست اقدام به بارگذاری مدارک خود در سامانه های الکترونیکی که برای این منظور در نظر گرفته شده، کنند. یکی از این سامانه ها که زیر نظر وزارت علوم و تحقیقات فعالیت می کند، سایت emt.medu.ir می باشد. این سامانه امکانی فراهم کرده که داوطلبان بتوانند به راحتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری، به صورت اینترنتی استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش خود را دریافت کنند. داوطلبانی که قصد دارند از مدرک تحصیلی خود استعلام بگیرند، باید وارد سایت مذکور گشته و پس از ثبت اطلاعات خواسته شده، نسبت به دریافت کد رهگیری درخواست نموده و منتظر طی شدن مراحل اداری و تایید آن توسط آموزش پرورش باشند. در ادامه به راهنمای تصویری دریافت استعلام مدارک تحصیلی می پردازیم. (منبع)

راهنمای تصویری دریافت استعلام مدارک تحصیلی

جهت دریافت استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش ابتدا باید به آدرس emt.medu.ir وارد شوید. این آدرس را می توانید داخل URL مرورگر خود وارد کرده و یا برروی آن کلیک کنید. پس از ورود به سامانه رسمی استعلام مدارک تحصیلی با صفحه زیر مواجه می شوید. در این قسمت برروی گزینه “ثبت نام مدرک تحصیلی” کلیک کنید.

استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش

توجه داشته باشید که پیش از ثبت استعلام مدرک تحصیلی، بهتر است ابتدا مدارک مورد نیاز را جهت ثبت فراهم کنید.

پیش نیازهای ثبت استعلام مدارک تحصیلی:

  • در دست داشتن اقلام اطلاعاتی گواهینامه فارغ التحصیلی
  • داشتن شماره تلفن همراه
  • مشخص بودن دانشگاه و یا سازمان استعلام گیرنده تاییدیه تحصیلی
  • داشتن کارت بانکی و رمز دوم جهت پرداخت الکترونیکی

پس از فراهم نمودن موارد فوق، برروی گزینه “ثبت نام مدرک تحصیلی” کلیک کنید تا صفحه زیر برای شما باز شود. در صفحه پیش رو مقطع و نوع نظام آموزشی خود را انتخاب و تایید کنید. پس از تایید مقطع تحصیلی، کد امنیتی پایین صفحه را مطابق تصویر وارد و سپس تایید کنید.

نحوه استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش

در مرحله بعد، صفحه زیر برای شما باز می شود. در این صفحه باید تمام اطلاعات شخصی و تحصیلی به همراه مشخصات استعلام گیرنده و نوع مدرک را وارد کنید. پس از تایید و اطمینان از موارد زیر، برروی گزینه “ادامه” کلیک کنید تا صفحه پرداخت برای شما باز شود. در این صفحه باید هزینه استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش به  صورت اینترنتی پرداخت شود. پس از پرداخت، کد رهگیری برای شما صادر می شود و مراحل بعدی استعلام از طریق پیامک به شما اعلام می گردد.

آموزش تصویری استعلام مدارک تحصیلی آموزش و پرورش